Projekt: Food PackagIng open courseware for higher Education and Staff of companieS 2.0 (FitNESS 2.0)

11.05.2022.

Projekt FitNESS 2.0, je financiran iz programa Erasmus + koji ima za cilj razviti edukativne sadržaje na online platformi na temu pakiranja hrane kako bi se potaknule inovacije u ovom području.

Prehrambeno-biotehnološki fakultet jedan je od 8 partnera u projektu. Voditeljica projekta je prof. dr.  sc. Kata Galić. Projekt je započeo s provedbom u studenom 2021. godine, a trajat će 36 mjeseci. Projekt predstavlja nastavak prvog projekta FitNESS – Otvoreni pristup tečajevima djelatnicima u visokom  obrazovanju i u tvrtkama iz područja pakiranja hrane. Na osnovi kriterija Europske komisije, a koji se odnose na uspješne projekte koji su postigli izvanredne rezultate u smislu važnosti, opće kvalitete provedbe, utjecaja i širenja rezultata, ovaj projekt je odabran kao primjer dobre prakse s pravom korištenja „GOOD PRACTICE“ oznake.

U svrhu ekološke tranzicije projekt doprinosi pronalasku rješenja i inovacija u industriji te se oslanja na kreiranje aktualnih sadržaja i materijala uz obostrano priznanje između zemalja, sveučilišta i istaknutih istraživačkih i tehnoloških institucija. Materijali su dostupni na online platformi razvijenoj tijekom prvog  FitNESS projekta: https://fitness.agroparistech.fr/.

Danas se Europa priprema za ukidanje plastike za jednokratnu upotrebu do 2040. Imajući to na umu, FitNESS 2.0 ima za cilj ponuditi redizajnirane obrazovne programe za ubrzanje prijelaza na održivu proizvodnju i poticanje inovacija, posebno u području recikliranja i biorazgradivosti materijala te strategije pakiranja.

Ambicija novog projekta FitNESS 2.0 je doseći širu publiku u lancu vrijednosti pakiranja hrane, od kemijske industrije do tvrtki koje se bave reciklažom, te ponuditi certificirane tečajeve potvrđene online testovima.

Više o tome:

Projekt FitNESS 2.0 -in-Croatian-Galic