Protuepidemijske mjere

10.11.2021.

Preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti Covid-19

1. Studenti, nastavnici i ostali zaposlenici Fakulteta, kao i druge osobe, ne smiju ulaziti u unutarnje i vanjske prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, dišne (respiratorne) simptome (kašalj, teškoće u disanju, curenje iz nosa) ili ostale simptome zarazne bolesti (poremećaj osjeta njuha i okusa, glavobolja, malaksalost, bolovi u mišićima, probavne tegobe i sl.) te ako su u samoizolaciji ili im je utvrđena zaraza koronavirusom.

2. Studenti, nastavnici i drugi zaposlenici Fakulteta te druge osobe u svim zatvorenim prostorima visokih učilišta trebaju nositi maske ili druga pokrivala za usta i nos (maska cijelo vrijeme pokriva usta i nos). Iznimno, osobe koje borave u određenoj prostoriji Fakulteta ne trebaju nositi maske, ako su svi prisutni cijepljeni ili su preboljeli bolest unazad 9 mjeseci. Osim navedenog, predavač ne treba nositi masku isključivo dok stoji/sjedi na udaljenosti većoj od 2 metra od najbližih studenata (najbližih osoba) i to ako je predavač cijepljen s obje doze prije najmanje 14 dana (odnosno s jedinom potrebnom dozom cjepiva Jannsen prije više od 14 dana) ili je prebolio COVID-19 unazad 9 mjeseci te ako sve ostale osobe nose masku.

3. Nastavnici, studenti i drugi zaposlenici Fakulteta te druge osobe dužni su mjeriti tjelesnu temperaturu svakog dana prije dolaska u prostorije Fakulteta.

4. Ako se tijekom nastave ili radnog vremena nastavnicima, studentima i drugim zaposlenicima Fakulteta povisi tjelesna temperatura i/ili pojave respiratorni i/ili drugi simptomi, moraju odmah napustiti prostorije Fakulteta, i o tome obavijestiti – po mogućnosti bez dodatnoga kontakta (npr. telefonom) – nadređenu osobu, te se odmah zatim moraju javiti svojem izabranom liječniku obiteljske medicine radi daljnjih uputa.

5. U slučaju saznanja da određena osoba ima simptome bolesti COVID-19/zarazne bolesti ili je mogući prenositelj/mogući izvor infekcije, svaki nastavnik, student i drugi zaposlenik Fakulteta dužan je odmah o tome obavijestiti nadređenu osobu.