Korisni link-ovi za pretraživanje:

copac1

COPAC - Skupni katalog britanskih istraživačkih knjižnica plus nekoliko irskih plus British Library

doaj_large

DOAJ - pokriva preko 1350 recenziranih znanstvenih i stručnih časopisa i nudi pristup cjelovitim tekstovima.

EBSCO Publishing nudi nekoliko bibliografskih baza podataka

FSTA - Food Science and Technology Abstracts

je izvor znanosti o hrani, obavještajna služba koja stalno prati istraživanja i razvoj u području prehrambene znanosti, tehnologije proizvodnje hrane i prehrane, od polja do tanjura i izvan nje.

FULIR je repozitorij cjelovitih tekstova Instituta Ruđer Bošković

GOOGLE SCHOLAR nudi jednostavan način pretraživanja akademske literature. S jednog mjesta možete pretraživati brojne stručne podatke i izvore: odobrene radove, diplomske radove, knjige, sažetke i članke akademskih izdavača, profesionalnih društava, repozitorija radova u pripremi, sveučilišta i drugih akademskih organizacija.

inPharma -je hrvatski stručni dvomjesečni časopis namijenjen zdravstvenim radnicima, prvenstveno farmaceutima i farmaceutskim tehničarima. Donosi članke i novosti o dodacima prehrani, OTC proizvodima, dijetetskim proizvodima, kozmetici i ostalim proizvodima iz ljekarničkog asortimana.

INFORMA HEALTH CARE - nudi pristup do više od 170 časopisa i 600 knjiga, unutar kliničke medicine, prirodne znanosti i farmaceutske znanosti

NSK - Katalog Nacionalne i Sveučilišne knjižnice - unutar njihovog kataloga na ovom linku možete izabrati druge knjižnice Sveučilišta u Zagrebu

OVID - informacijski servis koji nudi više bibliografskih baza podataka

PERO - pretraživač elektroničkih izvora online

PRESKOK - pretraživač knjižničnih online kataloga Hrvatske

PROQUEST - ProQuest Dissertations & Theses Global (PQDT) je baza doktorskih disertacija i magistarskih radova u kojima su dokumentirane najnaprednije ideje iz širokog raspona zastupljenih područja te zabilježeni primjeri najnovijih istraživanja, osobito korisnih za studente. Sadrži približno 1,7 milijuna cjelovitih disertacija i magistarskih radova te 3,8 milijuna sažetaka završnih radova.

PubMed - obuhvaća više od 23 milijuna citata za biomedicinske literature iz MEDLINE-a i online knjige.

Citati mogu sadržavati linkove na full-tekstualni sadržaj iz PubMed Central-a i web stranice izdavača.

SCIENCE DIRECT - kolekcija e-časopisa izdavača Elseviera. Cjeloviti tekstovi dostupni su od 1997. godine za radove u cca 1500 naslova časopisa

SCOPUS - najveća baza sažetaka i citata recenziranih radova. Pomoću pametnih alata lako se pronalaze i analiziraju pretraživanja.

Scopus donosi najopsežniji pregled svjetskih istraživanja  u području znanosti, tehnologije, medicine, društvenih znanosti i umjetnosti i u humanističkim znanostima.

SPRINGER NATURE -kolekcija e-časopisa izdavača Springer Verlag

SREDIŠNJA MEDICINSKA KNJIŽNICA

WEB OF SCIENCE  - portal koji omogućuje pristup bazama podataka Thomson Reutersa. Hrvatskim akademskim i znanstvenim ustanovama dostupne su Web of Science (WoS), skup citatnih baza podataka (od 1955. dalje), Current Contents Connect (od 1998. dalje), Journal Citation Reports (JCR) i Medline.

WILEY - kolekcija e-časopisa izdavača Wiley. U cjelovitom tekstu dostupno je oko 220 naslova časopisa, od 1998. do 2005. godine