1 ožu, 2024.

Europska komisija organizira Europske dane istraživanja i inovacija koji će se održati 20. i 21. ožujka 2024. u Bruxellesu, uz mogućnost praćenja online.

1 ožu, 2024.

Europska izvršna agencija za istraživanje (REA) pripremila je informacijski paket te popis pitanja i odgovora u svrhu promicanja i primjene načela rodne ravnopravnosti pri pripremi projektnih prijedloga u okviru programa Obzor Europa.

28 velj, 2024.

Želite li podijeliti svoje inovativne ideje s međunarodnom publikom?

21 velj, 2024.

COST asocijacija najavila je virtualno održavanje središnjega informativnog dana tijekom kojeg će se svim zainteresiranim sudionicima predstaviti mogućnosti sudjelovanja u aktivnostima koje se provode u sklopu programa Europske suradnje u znanosti i tehnologiji (engl. European Cooperation in Science and Technology - COST).

25 sij, 2024.
  • Sveučilište u Rijeci organizira Erasmus+ 2024. informativni dan koji će se održati 31. siječnja 2024., s početkom u 10 sati, u zgradi Sveučilišnih odjela, (Kampus Sveučilišta u Rijeci, Radmile Matejčić 2).
8 sij, 2024.

Hrvatska zaklada za znanost najavljuje novi mehanizam financiranja Multilateral academic projects (MAPS), koji će se provoditi u okviru drugog Švicarskog doprinosa odabranim državama članicama Europske unije za smanjenje ekonomskih i socijalnih nejednakosti unutar Europske unije.

21 pro, 2023.

Vlada Republike Hrvatske donijela je na sjednici održanoj 13. prosinca 2023. godine Odluku o donošenju Strategije pametne specijalizacije do 2029.

4 pro, 2023.

Europska izvršna agencija za obrazovanje i kulturu (EACEA) organizira info sesije i info dan aktivnosti programa Erasmus+ namijenjene prijaviteljima u 2024. godine u svrhu pružanja informacija i novosti o aktivnostima te savjete za pisanje projektnih prijava:

16 lis, 2023.

Agencija za mobilnost i programe EU organizira promociju nadolazećeg natječaja djelovanja Marie Skłodowska – Curie za Razmjenu osoblja, koji je otvoren 5. listopada 2023. godine.

3 lis, 2023.

Doktorske mreže su konzorcijski projekti sastavljeni od sveučilišta, istraživačkih i znanstvenih centara, pripadnika neakademskog sektora s ciljem osposobljavanja nove generacije doktorskih studenata.