Anketa za studente s invaliditetom - Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom, molba

02.12.2020.

Poštovani,

obratila nam se Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom s molbom za pomoć u distribuciji ankete namijenjene studentima s invaliditetom, kratkoj anketi za studente s tzv. vidljivim i nevidljivim teškoćama. Anketa je i za studente sa specifičnim teškoćama u učenju kao što su disleksija, disgrafija, ADHD i ostalim zdravstvenim teškoćama (tj. i za one koji nemaju potvrdu o određenom postotku invaliditeta).

Naime, povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom Ured pravobraniteljice za osobe s invaliditetom organizira stručni skup pod nazivom "Izazovi studiranja s invaliditetom" koji bi se održao 4. prosinca 2020. virtualnim putem.

Cilj ankete je dobiti konkretne informacije s terena o tome kakvo je iskustvo studiranja s invaliditetom, a koje bi organizatori podijelili sa sudionicima skupa te tako doprinijeli otklanjanju teškoća.

Ljubazno Vas stoga molim da anketu učinite dostupnom studentima i studenticama s invaliditetom na vašoj sastavnici uz molbu da je ispune do srijede, 2. prosinca. Anketa je anonimna te je dostupna na sljedećem linku:

Za eventualna pitanja i informacije u vezi ankete i skupa potrebno se obratiti kolegici Branki Meić Salie

iz Ureda pravobraniteljice za osobe s invaliditetom na: branka.meic@posi.hr, tel. 01 6102 179.

Unaprijed zahvaljujem te vas sve srdačno pozdravljam,

Valentina Novak Žižić

Ured za studente s invaliditetom
Poštanska adresa: Trg Republike Hrvatske 14