Dan otvorenih vrata na PBF-u 2022.

29.04.2022.

Nedavno je na PBF-u održan Dan otvorenih vrata!

Budući studenti sudjelovali su u pregršt predavanja i radionica na kojima saznali sve o prehrani i prehrambenoj tehnologiji, biotehnologiji i njihovoj primjeni u sadašnjosti i budućnosti. Na interaktivnim radionicama srednjoškolci su se susreli s laboratorijima te naučili mnoge stvari iz područja mikrobiologije, proizvodnje piva, genetike, mjerenju u industrijama, osnovama prehrane, ekstrakcijama te suvremenim tehnologijama koje su budućnost prehrambene i biotehnološke industrije. Također, na Danu otvorenih vrata našeg Centra za prehrambenu tehnologiju i biotehnologiju / Centre for Food Technology and Biotechnology u Zadru, srednjoškolci su upoznati s projektima koji se provode, laboratorijima i opremom te su mogli vidjeti mikrovalnu ekstrakciju, sušenje raspršivanjem i liofilizaciju.

Fotografije s Dana otvorenih vrata PBF-a i Centra za prehrambenu tehnologiju i biotehnologiju u Zadru pogledajte na našoj Facebook stranici: