Radionica: Toksikološka procjena rizika kancerogenih i nekancerogenih tvari iz okoliša

07.03.2017.

Poštovane kolegice i kolege,

Ukoliko želite steći nova znanja vezana za tokiskokinetiku, procjenu rizika kemikalija koje se nalaze u našem okolišu i kojima smo svakodnevno izloženi, razlike između agregativnog, kumulativnog i integrativnog efekta različitih kemikalija te naučiti primjenjivati programe kojima ćete na osnovu unešenih parametara moći izračunati i procjeniti vrijeme izlučivanja i poluživota spojeva koji ulaze u naš organizam, ova je radionica pravo mjesto za vas.

Nakon završene radionice razumjeti ćete što su to osnovni toksikološki principi, moći ćete primjeniti računalne modele za procjenjivanje izloženosti, toksikokinetike i toksikodinamike spojeva od interesa koristeći programe ConsExpo i R te ćete na primjerima različitih spojeva znati procjeniti rizik po ljudsko zdravlje u ovisnosti o izloženosti.

Radionica će trajati tri dana i to u peroidu od 28.-30. ožujka 2017. godine. Radit ćete u grupama po dvoje/troje studenata. Teme su povezane, pa je neophodno da radionicu pohađate sva tri dana. Na kraju radionice dobit ćete certifikate kao dokaz o stečenim znanjima. Radionica će se održavati u predavaonici Lidl od 16.00-19.00 sati, i naravno, sama radionica je besplatna. Radionicu će voditi profesori toksikologije, prof. Javier Esteban Mozo (Sveučilište u Elcheu, Španjolska, Biotehnološki fakultet), prof. Gonca Cakmak Demicigil (Sveučilište u Ankari, Turska, Farmaceutski fakultet) i doc. Marijana Ćurčić (Sveučilište u Beogradu, Srbija, Farmaceutski fakultet). U slučaju da ste  zainteresirani molimo vas da putem sljedećeg e-maila: kdurgo@pbf.hr kontaktirate prof.  Kseniju Durgo koja će vam dati  detaljnije informacije te s vama razmjeniti podatke o ostalim sudionicima i svim eventualnim promjenama do kojih može doći. Pozvani su svi zainteresirani studenti, s preddiplomskih i diplomskih studija.

U daljnjem tekstu nalazi se okviran plan vezan za radionice:

28. ožujak:

16:00-19:00 h: Klasična toksikokinetika
16:00-16:30 h: Uvod
16:30-18:30 h: Praktični rad
18:30-19:00 h: Diskusija

29. ožujak:

16:00-19:00 h: Toksikokinetika bazirana na fiziološkom sustavu
16:00-16:30 h: Uvod
16:30-18:30 h: Praktični rad
18:30-19:00 h: Diskusija

30. ožujak: