Nove metode u biološkoj obradi otpadnih voda

ECTS bodovi:

Studij:
doktorski

Opis predmeta

Nove metode motrenja bioloških procesa uklanjanja sastojaka iz otpadnih voda različitog podrijetla. Priprema mješovitih mikrobnih kultura za razgradnju različitih sastojaka u otpadnim vodama različitog podrijetla. Napredni biološki procesi uklanjanja sastojaka iz otpadnih voda različitog podrijtla. Metode granuliranja mikrobne biomase.

Ishodi učenja:

Nakon odslušanog i položenog modula studenti će:

• naučiti nove metode biološke obrade otpadnih voda
  • znati planirati, provoditi, dokumentirati i analizirati procese biološke obrade otpadnih voda
  • poznavati, tumaćiti i interpretirati zakone o zaštiti okoliša
  • ponoviti, naučiti, nadograditi, nadopuniti dosadašnje znanje i spoznaje o biološkim procesima obrade otpadnih voda
  • moći samostalno usvajati i diskutirati nove spoznaje u području obrade otpadnih voda (zaštite okoliša)
  • sudjelovati u radu tima koji se bavi područjem mikrobne ekologije
  • praktično primjeniti nova znanja u području biološke obrade otpadnih voda
  • ekološki edukativno djelovati u životnom i radnom okruženju

Obliciprovođenja nastave:   Sati
predavanja 17
seminari
vježbe 12

Nastavni materijali [0]

Naziv datoteke Veličina Ubačeno/mijenjano

Obavijesti [0]

Naziv datoteke Veličina Ubačeno/mijenjano

Red.

br.

Naziv
1. Cai, C., Xu, F., Liu, J., Zhu, N., Cai, W. (2004) Cultivation of aerobic granules in a sequential batch shaking reactor. Environmental Technology 25 (8), 937-944.
2. Suneda, S., Nagano, T., Hoshino, T., Ejiri, Y., Noda, N., Hirata, A. (2003) Characterization of nitrifying granules product in an aerobic upflow fluidized bed reactor. Water Research 37 (20), 4965-4973.
3. Loy, A., Lehner, A., Lee, N., Adamczyk, J., Meier, H., Ernst, J., Schleifer, K.-H., Wagner, M. (2002) Ologonucleotide microarray for 16S rRNA gene-based detection of all recognized lineages of sulfate-reducing prokaryotes in the environment. Applied Environmental Microbiology 68, 5064-5081.
4. Poppert, S., Essig, A., Marre, R., Wagner, M., Horn, M. (2002) Detection and differentiationof Chlamydiea by fluorescence in situ hybridisation. Applied Environmental Microbiology 68, 4081-4089.

Dopunska literatura

Red.

br.

Naziv
1. Glancer-Šoljan, M., Landeka Dragiečević, T., Šoljan, V., Ban, S. (2002) Biotehnologija u zaštiti okoliša, Interna skripta, Kugler Zagreb.