Održan Dan doktorskog studija PBF-a 15. veljače 2019.

Dana 15. veljače 2019. prvi puta je održan Dan doktorskog studija Biotehnologija i bioprocesno inženjerstvo, prehrambena tehnologija i nutricionizam Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u organizaciji Odbora za poslijediplomske studije PBF-a.

Skup je otvorila prof. dr. sc. Mirjana Hruškar, prorektorica za prostorni razvoj i sustav kontrole kvalitete Sveučilišta u Zagrebu, a uvodnu riječ su održali prof. dr. sc. Damir Ježek, dekan PBF-a i prof. dr. sc. Jadranka Frece, prodekanica za znanost PBF-a. Skupu je prisustvovalo 60 sudionika, među kojima su, osim doktoranada i djelatnika PBF-a, naši uvaženi gosti bili: prof. dr. sc. Juraj Grizelj, prodekan za međunarodnu suradnju i studij na engleskom jeziku Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr.sc. Ante Ivanković, voditelj doktorskog studija Poljoprivredne znanosti Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i doc. dr. sc. Andreja Pirc Barčić, koordinatorica Drvnotehnološkog odsjeka za doktorski studij Šumarstvo i drvna tehnologija Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Uvodno predavanje „Kako biti uspješan doktorand?“ je održao prof. dr. sc. Tonči Rezić, nakon čega su uslijedila usmena izlaganja doktoranada. Bila je to prigoda za znanstvenu i stručnu razmjenu stečenih iskustava, uz nefomalno druženje i međusobno upoznavanje doktoranada. Skup je završio završnom riječju voditeljica doktorskog studija i studijskih smjerova sa zaključkom da se ovakav skup organizira svake godine kako bi doktorandi bili u mogućnosti kontinuirano razmjenjivati stečena iskustva tijekom izrade svojih disertacija.

prof. dr. sc. Blaženka Kos,
voditeljica doktorskog studija

Knjiga sažetaka Dana doktorskog studija PBF-a 2019.