Djeca u posjetu PBF-u

20.06.2022.

Ljubav prema znanosti u djece treba probuditi i njegovati od najranijih dana. Djeca su prirodno znatiželjna, kontinuirano propituju i ispituju svijet oko sebe, i zapravo se tako ponašaju kao pravi istraživači.

Na PBF-u to jako dobro znamo te smo s velikim veseljem ugostili najmlađe istraživače. Posjetila su nas djeca iz DV "Krijesnice", a njihovi domaćini bili su izv. prof. dr. sc. Josip Ćurko, izv. prof. dr. sc. Natka Ćurko i prodekanica za nastavu prof. dr. sc. Ana Vukelić.

Profesori su djeci za početak pokazali kako to izgleda kad studenti slušaju predavanje. Nakon toga su im pokazali njihov studenski laboratorij gdje su ih  poučili da se tu rade pokusi i da kemikalije ne smiju dirati bez nadzora odraslih te da se uvijek moramo zaštititi naočalama i laboratorijskom kutom kada radimo pokuse.  Pod mikroskopom su imali priliku vidjeti sjemenke, kristale soli i kukce. Također, radili su eksperimente s balonima te pogađali razne mirise.

Na kraju su profesori bili nagrađeni pjesmicama koje su im otpjevale male Krijesnice.

Veselimo se budućim druženjima i velikim otkrićima naših malih istraživača!