Prilog HRT-a o inovacijama Laboratorija za opću mikrobiologiju i mikrobiologiju namirnica

14.04.2022.

Domaća proizvodnje kvalitetne hrane od velikog je interesa šire javnosti pa su tako inovacije Laboratorija za opću mikrobiologiju i mikrobiologiju namirnica Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu bili tema priloga emitiranog u emisiji Dobro jutro, Hrvatska.

- Posljednjih nekoliko godina proveli smo niz istraživanja, kojima smo iz našeg okruženja otkrili skupine korisnih probiotičkih bakterija i kada smo postigli te rezultate koji su dio mog doktorskog rada i dio rezultata već je publiciran, htjeli smo uklopiti sve dobre bakterije koje smo pronašli u tržišno aktualan proizvod, znači razvili smo probiotičku kapsulu koja sadrži više skupina dobrih bakterija koje se ciljano puštaju u našem organizmu i time nam čuvaju, jednostavno rečeno zube, želudac i djeluju protuupalno i antioksidativno u crijevima - objašnjava dr. sc. Deni Kostelac.

Picture2

Prilog pogledajte ovdje: https://magazin.hrt.hr/znanost-tehnologija/na-pbf-u-banka-autohtonih-starter-kultura-mogu-mijenjati-kvalitetu-zivota-6757463