Promovirana trinaesta generacija hrvatsko-francuskog studija bioindustrije

09.12.2022.

U četvrtak, 8. prosinca 2022. u auli Sveučilišta u Zagrebu održana je svečana dodjela diploma studentima zajedničkog diplomskog studija Sveučilišta u Zagrebu, i to sa sastavnica Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta, i Sveučilišta u Orleansu.

Diplomiranim studentima iz područja bioindustrije i ostalim nazočnima obratio se rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, kao i veleposlanik Republike Francuske Nj. E. Gaël François Veyssiere i putem videolinka koordinatorica studija na Sveučilištu u Orléansu profesorica Chantal PICHON.

Uz prorektora za inovacije, transfer tehnologije i suradnju s gospodarstvom prof. dr. sc. Tomislava Mlinarića i prorektora za znanost, istraživanje i poslijediplomske studije prof. dr. sc. Dubravka Majetića svečanosti su nazočili i dekan prof. dr. sc. Mirko Planinic i koordinatorica studija prof. dr. sc. Višnja Besendorfer s Prirodoslovno-matematičkog fakuleta, a s našeg Fakulteta prodekanica za razvoj i kadrove prof. dr. sc. Jasna Novak, koordinator studija prof. dr. sc. Vladimir Mrsa i izv. prof. dr. sc. Igor Stuparevic koji će preuzeti dužnost koordinatora studija od sljedeće akademske godine, te prof.dr.scIgor Slivac, predsjednik Povjerenstva za akademsku mobilnost i međunarodnu suradnju.Ovo je već trinaesta generacija diplomiranih studenata zajedničkog studija, čiju realizaciju uz dva Sveučilišta podržava i Veleposlanstvo Republike Francuske u Republici Hrvatskoj.

Među promoviranim studentima s PBF-a ove akademske godine su:

Darija Begić, Arijana Dubović, Ana Jelić, Tea Knežević, Paola Ladan i Lucija Mance.

Čestitamo i puno uspjeha dalje!

Fotografije ustupio Universitas portal