Studenti s invaliditetom na PBF-u

Kontakt koordinatorice za studente s invaliditetom i predstavnice studenata s invaliditetom na PBF-u

• Koordinatorica za studente s invaliditetom na PBF-u je prof. dr. sc. Vlatka Petravić Tominac (mail:vpetrav@pbf.hr)

Studenti koji imaju potrebu mogu joj se javiti mailom vezano uz svoje probleme i potrebe.

18 sij, 2024.

Predstavljanje kolegija Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom održat će se u srijedu, 24. 1. 2024. godine, od 19.30  putem platforme Teams.

10 sij, 2024.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Javni poziv za dodjelu novčane potpore za pokriće dijela troškova prijevoza za studente s invaliditetom za akademsku godinu 2023./2024.

Prijava se podnosi putem mrežne aplikacije, a rok za podnošenje prijava je utorak, 16. siječnja 2024., do 12.00 sati.

11 lis, 2023.

Poštovani,

u nastavku je pozivnica na predavanje "Inkluzivno obrazovanje za osobe s invaliditetom: izazovi za obrazovni sustav“ kojemu ćete, nadamo se, moći nazočiti.

14 ruj, 2023.

Poštovani,

Studenti s invaliditetom  mogu koristiti usluge ZET prilagođenog prijevoza za osobe s invaliditetom u akademskoj godini 2023./2024., prema informacijama u nastavku.

13 srp, 2023.

Poštovani,

ovim putem želimo Vas upoznati s izmjenama i dopunama izbornog predmeta Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom koji će se izvoditi od ak. god. 2023./2024.

9 velj, 2023.

Obavijest o provođenju sveučilišnog izbornog predmeta

„Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“

u ak. god. 2022./2023.

27 sij, 2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Odluku i obrazac Zahtjeva za ostvarivanje prava na novčanu potporu za podmirenje dijela troškova prijevoza za redovite studente s invaliditetom za akademsku godinu 2022./2023.

19 sij, 2023.

Povodom Međunarodnog dana obrazovanja koji se obilježava 24. siječnja, Koordinacija pravobraniteljice za osobe s invaliditetom za podršku u visokom obrazovanju organizira stručni skup pod nazivom Osiguranje uključivosti obrazovanja kroz podršku studentima (s invaliditetom): Dokle smo došli i kako dalje?

21 pro, 2022.

Poštovani,
molimo Vas za sudjelovanje u istraživanju u sklopu pisanja Završnog rada dviju studentica psihologije Sveučilišta u Zadru na temu Iskustva obiteljskih i društvenih odnosa te akademskog života braće i sestara osoba s poremećajem iz autističnog spektra. Istraživanje se provodi u obliku intervjua u prisutnosti samo dvije studentice psihologije u trajanju od oko 45 minuta do sat vremena.

14 lis, 2022.

Obavještavamo vas da je Grad Zagreb objavio natječaje za pet vrsta stipendija za učenike i studente, među kojima je i Natječaj za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za studente s invaliditetom koji su prvi put upisali prvu godinu studija za akademsku godinu 2022./2023.