Studenti s invaliditetom na PBF-u

11 srp, 2022.

Poštovani i dragi studentice i studenti,

molimo Vas da svojim sudjelovanjem u anketi pod nazivom „Studiranje bez prepreka“ pomognete u boljem razumijevanju izazova s kojima ste se susreli u okolnostima pandemije COVID-19, a time i unaprjeđenju buduće obrazovne prakse (bilo u okviru redovne nastave ili izvanrednih kriznih situacija).

19 tra, 2022.

Dragi studenti PBF-a,

lijepo molim da anketu ispune svi studenti

16 velj, 2022.

Poštovane studentice i studenti,

u nastavku su informacije o sveučilišnom izbornom predmetu „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“, dostupnom za upis svim studentima koji su upisani na bilo koju sastavnicu (fakultet/akademiju) Sveučilišta u Zagrebu na preddiplomskoj, diplomskoj ili poslijediplomskoj razini studija.

26 sij, 2022.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Odluku i obrazac Zahtjeva za ostvarivanje prava na novčanu potporu za podmirenje dijela troškova prijevoza za redovite studente s invaliditetom za akademsku godinu 2021./2022.

23 pro, 2021.

Na sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu imenovani su predstavnici studenata s invaliditetom. Oni sudjeluju u Koordinaciji za studente s invaliditetom te surađuju s Koordinatorima za studente s invaliditetom na svojim fakultetima i Uredom za studente s invaliditetom.

15 pro, 2021.

Do 27. prosinca 2021. otvoren natječaj za dodjelu Stipendije Grada Zagreba za studente s invaliditetom.

16 ruj, 2021.

Poštovane studentice i studenti,

6 ruj, 2021.

Poštovani,

Studenti s invaliditetom  mogu koristiti usluge ZET prilagođenog prijevoza za osobe s invaliditetom u akademskoj godini 2021./2022., prema informacijama u nastavku.

18 velj, 2021.

Obavijest o provođenju sveučilišnog kolegija

„Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“

u ljetnom semestru ak. god. 2020./2021.

2 pro, 2020.

Poštovani,

obratila nam se Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom s molbom za pomoć u distribuciji ankete namijenjene studentima s invaliditetom, kratkoj anketi za studente s tzv. vidljivim i nevidljivim teškoćama. Anketa je i za studente sa specifičnim teškoćama u učenju kao što su disleksija, disgrafija, ADHD i ostalim zdravstvenim teškoćama (tj. i za one koji nemaju potvrdu o određenom postotku invaliditeta).

{* *}