Javni poziv za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti za akademsku godinu 2022./2023.

20.10.2022.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je javni poziv za dodjelu stipendija studentima u STEM područjima znanosti.

Na poziv se mogu javiti redoviti studenti hrvatski državljani, redoviti studenti državljani države članice Europske unije, Europskoga gospodarskog prostora i Švicarske Konfederacije te redoviti studenti koji uživaju međunarodnu i privremenu zaštitu u skladu sa Zakonom o međunarodnoj i privremenoj zaštiti, koji su upisani na visoka učilišta u Republici Hrvatskoj na preddiplomske sveučilišne studije, diplomske sveučilišne studije, integrirane preddiplomske i diplomske sveučilišne studije, preddiplomske stručne studije, kratke stručne studije i specijalističke diplomske stručne studije u STEM područjima znanosti pod uvjetima koji su određeni Pravilnikom o uvjetima i načinu ostvarivanja prava redovitih studenata na državnu stipendiju u STEM područjima znanosti (Narodne novine, br. 106/22)

Za dodjelu državne stipendije mogu se prijaviti studenti:

• koji prvi put upisuju prvu godinu studija na preddiplomskom, integriranom preddiplomskom i diplomskom i kratkom stručnom studiju
  • koji prvi put upisuju prvu godinu studija na diplomskoj razini
  • koji prvi put upisuju višu godinu studija.

Studenti prve godine diplomskog sveučilišnog ili specijalističkog diplomskog stručnog studija obvezni su učitati u aplikaciju prijepis ocjena i/ili Dopunsku ispravu o studiju te upisati prosjek ocjena s prethodne razine obrazovanja.

Državna stipendija isplaćuje se u devet mjesečnih rata u iznosu od:

• 4.520,70 HRK / 600 EUR za STEM nastavničke studijske programe
  • 2.260,35 HRK / 300 EUR za ostale STEM studijske programe.

Prijave za javni poziv podnose se do srijede, 9. studenog 2022. godine do 12 sati i to putem sustava za prijavu STEM stipendije. Sustavu se pristupa pomoću AAI@EduHr identiteta.
Javni poziv u cijelosti možete pročitati na poveznici