Povratak u budućnost hrane s PBFom!

18.03.2024.

Partneri na III. MUZZA tjednu znanosti
Povratak u budućnost hrane s PBFom!

Posjetite izložbeni prostor Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta i otkrijte kako će izgledati tanjur budućnosti!
Osim toga, ako vas zanimaju inovacije u području održivosti u prehrambenoj i bioteh-industriji na pravom ste mjestu!
Saznat ćete se kako znanstvenici koriste alge, mikrobe, kukce i nusproizvode prehrambene industrije da bi kreirali slasne obroke na našim tanjurima. Pri tome će vam stručnjaci s Fakulteta objasniti kako se hrana, primjerice hamburger, može proizvesti u laboratoriju primjenom staničnih kultura i tehnika genetičkog inženjerstva, a vidjet ćete i hranu iz 3D-printera. Saznat ćete što je to funkcionalna hrana, kako može pomoći vašem zdravlju i kakve veze mikrobi imaju s tim. Na kraju ćete kreirati uravnotežen i ukusan ručak s niskim ugljičnim otiskom, zdrav i za čovjeka i za čitavu planetu Zemlju.