Erasmus+ 2024. - informacije, korisni materijali

25.01.2024.
  • Sveučilište u Rijeci organizira Erasmus+ 2024. informativni dan koji će se održati 31. siječnja 2024., s početkom u 10 sati, u zgradi Sveučilišnih odjela, (Kampus Sveučilišta u Rijeci, Radmile Matejčić 2).

Svrha informativnog dana jest upoznati potencijalne i prijavitelje Erasmus+ projektnih prijedloga (neovisno o tome prijavljuju li prijedloge u ulozi partnera ili koordinatora) s pravilima natječaja Erasmus+ programa u 2024. godini, kao i pružiti korisne savjete za pripremu projektnih prijedloga.

Preliminarni program informativnog dana možete preuzeti na poveznici.

Ukoliko želite sudjelovati na informativnom danu, prijavite se za sudjelovanje putem poveznice najkasnije do petka, 26. siječnja 2024. do 11 sati.

Organizatori Vas pozivaju na sudjelovanje na informativnom danu, a za dodatna pitanja možete se obratiti na e-mail adresu: erasmus_projekti@uniri.hr.

Također, u 2024. godini ograničen je broj prijava na maksimalno 10 po instituciji za aktivnosti Suradnička partnerstva i mala partnerstva (KA210 i KA220), bilo u svojstvu prijavitelja ili svojstvu partnera, u svim sektorima osim u sektoru visokog obrazovanja.

Novosti u aktivnosti Suradnička partnerstva:

• Da bi bila prihvatljiva, ustanova prijavitelj mora biti zakonito osnovana barem 2 godine prije roka za prijavu;
  • Bodovni prag izmijenjen je na minimalno 70 bodova;
  • Prijedlog mora biti relevantan za poštovanje i promicanje zajedničkih vrijednosti EU-a (poštovanje ljudskog dostojanstva, slobode, demokracije, ravnopravnosti, vladavine prava i poštovanje ljudskih prava te suzbijanje svih oblika diskriminacije).

• Online info sesija o aktivnosti European policy experimentations 2024 Erasmus+ programa

Europska izvršna agencija za obrazovanje i kulturu (EACEA) organizira 6. veljače 2024. godine od 9:30 do 12:00 sati online info sesiju European policy experimentations 2024 u okviru Ključne aktivnosti 3 programa Erasmus+.

Online sesija namijenjena je prijaviteljima u 2024. godini te će pružiti informacije i novosti o aktivnosti te savjete za pisanje projektne prijave.

Poveznica za pristup sesiji, kao i prezentacije o tematskim područjima poziva te drugi korisni materijali dostupni su na sljedećoj poveznici. Za prisustvovanje sesiji nije se potrebno registrirati.