Natječaj za sufinanciranje hrvatskog dijela slovensko-hrvatskih istraživačkih projekata - IPS-2024-02

08.01.2024.

Temeljem Multilateralnog sporazuma o suradnji između Hrvatske zaklade za znanost (HRZZ) i Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS) HRZZ u okviru inicijative Weave raspisuje natječaj za sufinanciranje hrvatskog dijela slovensko-hrvatskih istraživačkih projekata.

Postupak prijave: Slovenski voditelj istraživačkog projekta u suradnji s hrvatskim partnerom priprema zajednički projektni prijedlog te ga prijavljuje na natječaj ARIS-a. Istodobno predlagatelj projektnog prijedloga iz Hrvatske podnosi prijavu Istraživačkog projekta Hrvatskoj zakladi za znanost.

Za potrebe ovog Natječaja prihvatljivi predlagatelji su sljedeće organizacije (pravne osobe):

• visoka učilišta,
  • znanstveni instituti,
  • druge pravne osobe koje imaju zaposlene osobe sa stečenim akademskim stupnjem doktora znanosti i registrirane su za obavljanje znanstvene djelatnosti,
  • Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti.

Projektne prijave sadrže zajednički znanstveni opis projekta i naznačuju znanstveni doprinos slovenskih i hrvatskih istraživača. Slovenski i hrvatski dio istraživačkog projekta moraju biti usko povezani i komplementarni te znanstveni doprinos obje strane mora biti jasno razrađen, vidljiv i transparentan.

Postupak evaluacije za ovaj Natječaj provodi ARIS, dok HRZZ sudjeluje u procesu provodi administrativnu provjeru prihvatljivosti predlagatelja i krajnjih korisnika. Projektni prijedlozi rangirani i predloženi za financiranje u prvih 20% od svih podnesenih prijedloga ARIS-u bit će preporučeni za financiranje.

Ukratko o natječaju IPS-2024-02:

Datum raspisivanja natječaja: 4. siječnja 2024.

Rok za prijavu: Prijava hrvatskog predlagatelja mora se podnijeti do 3. veljače 2024. do 12:00 sati (CET) u EPP sustav

Istraživačko područje: sva znanstvena područja

Trajanje financiranja projekta: 3 godine

Prijava na natječaj bit će moguća isključivo putem EPP sustava koji će biti otvoren za prijave tijekom siječnja. Obavijest o otvaranju EPP sustava bit će objavljena na mrežnim stranicama HRZZ-a, a svi se korisnici već sada mogu registrirati u EPP sustav.

Upiti vezani za natječaj primaju se isključivo putem elektroničke pošte na adresu: international@hrzz.hr.

Kompletnu dokumentaciju natječaja možete preuzeti na linku: https://hrzz.hr/prijava/otvoreni-natjecaji/.