Uspješno održan Drugi kongres studenata biotehnologije

29.05.2019.

Dana 19. svibnja završio je II. Kongres studenata biotehnologije koji se  drugu godinu zaredom održao na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u organizaciji udruge studenata PROBION.

Kongres je trajao tri dana, a započeo je u petak 17. svibnja s plenarnim predavanjem te je završio u nedjelju proglašenjem pobjednika I. Biotehnološke olimpijade te proglašenjem najboljeg postera uz riječi zahvale naše predsjednice i koordinatora biotehnološkog smjera udruge. Uz druženje, zabavu i stjecanje novih i važnih ponznanstava, kongres su obilježila predavanja vrhunskih stručnjaka iz područja biotenoloških znanosti i predavanja mladih znanstvenika. Tijekom tri dana predavanja sudionici su imali priliku čuti nešto više iz područja pozitivne i negativne primjene biotehnologije te predavanja vezana uz nove tehnologije u biotehnologiji. Studenti su imali priliku pokazati svoja znanja i laboratorijske vještine u Prvoj biotehnološkoj olimpijadi, a pobjednici su nagrađeni prigodnim darovima. Osim toga, studenti su imali priliku izložiti svoje postere u posterskoj sekciji, a pobjednica je nagrađena.
Zahvaljujemo svim sudionicima kongresa na velikom odazivu, predavačima na dolasku i vrhunskim predavanjima, kao i osoblju fakulteta na pruženoj pomoći i potpori u organizaciji kongresa. Zahvalni smo i našim sponzorima, donatorima i medijskim pokroviteljima koji su omogućili da kongres bude kvalitetan. Nadamo se kako ćemo se i iduće godine ponovno sastati u još većem broju te ponovo okupiti sve zainteresirane za područje biotehnologije.

II kongres

Vaš PROBION.