Poziv za sudjelovanje na Danu Hrvatskog centra kompetencija za HPC

06.10.2023.

Hrvatski centar kompetencija za HPC, u koordinaciji Sveučilišnog računskog centra Srce i konzorcija ustanova

koji čine Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku (FERIT), Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci (RITEH), Institut Ruđer Bošković (IRB) i Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu (FESB) organizira Dan Hrvatskog centra kompetencija za HPC koji će se održati 8. studenoga 2023. godine u prostorima Sveučilišta u Zagrebu Sveučilišnog računskog centra (Srca) na adresi J. Marohnića 5, Zagreb.

Na događanju će sudionici dobiti priliku doznatišto je računarstvo visokih performansi (engl. High Performance Computing, HPC), saznati koje usluge nudi  Hrvatski centar kompetencija za HPC, upoznati interdisciplinarnu primjenu HPC tehnologija i mogućnost obrade velikih količina podataka, doznati kako se ova tehnologija koristi za izvođenja kompleksnih izračuna te saznajte zašto je HPC tehnologija danas neophodna za rješavanje najvećih znanstvenih, ekonomskih i društvenih izazova.

Sudjelovanje na događanju je besplatno za sve sudionike.

Program i poziv na događanje

Dan Hrvatskog centra kompetencija za HPC - Program_Page_1

, a sve dodatne informacije o predavačima te mogućnosti prijave na događanje možete pronaći na stranici Dana Hrvatskog centra kompetencija za HPC.