Što se nalazi na tanjuru naših najmlađih?

15.06.2023.

Koliko majki u Hrvatskoj doji? Koje su namirnice koje se prve uvode mališanima? Koji mesni proizvod je apsolutni broj jedan po preferencijama naših najmlađih?

Samo su neka od pitanja na koje nam je odgovore dalo istraživanje prehrambenih navika dojenčadi i djece do devet godina na području Republike Hrvatske, čiji su preliminarni rezultati predstavljeni u Hrvatskom novinarskom domu u Zagrebu, ususret Svjetskog dana sigurnosti hrane koji se u cijelom svijetu obilježava  7. lipnja.

Istraživanje je provela Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu (HAPIH) od 2017. do 2022. godine. Partneri na projektu su Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatski zavod za javno zdravstvo.

Obavijest o rezultatima projekta s HAPIH-ove web objave.