Završna konferenciji projekta “Razvoj programa cjeloživotnog učenja u području prehrambene tehnologije, biotehnologije i nutricionizma primjenom HKO-a”

08.04.2022.

Krajem ožujka na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu  održana je završna konferencija projekta „Razvoj programa cjeloživotnog učenja u području prehrambene tehnologije, biotehnologije i nutricionizma primjenom HKO-a“.

U uvodom djelu programa skup su pozdravili voditelj projekta prof. dr. sc. Damir Ježek, dekanica PBF-a prof. dr. sc. Jadranka Frece i dekan PTFOS-a prof. dr. sc. Jurislav Babić te rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Projekt je proveo Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu s partnerima, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Hrvatskom gospodarskom komorom i Maticom umirovljenika Hrvatske. Projekt je sufinancirala Europska unija sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od preko 3,8 milijuna kuna. U sklopu projekta je tijekom 36 mjeseci trajanja, primjenom metodologije Hrvatskog kvalifikacijskog okvira, razvijeno pet visokoškolskih programa cjeloživotnog učenja iz područja prehrambene tehnologije, biotehnologije i nutricionizma, provedeno osnaživanje mentora iz privrede za provođenje studentskih praksi kao i osnaživanje nastavničkih kompetencija nastavnika PBF-a i PTFOS-a u provođenju programa cjeloživotnog učenja.

Više na: https://www.zgportal.com/zgbusiness/prehrambeno-biotehnoloski-fakultet-predstavio-izvrsne-rezultate-eu-projekta-cjelozivotnog-ucenja/