Laboratorij za opću i anorgansku kemiju i elektroanalizu

Pročelnik

prof.dr.sc. Damir Iveković

Telefon: + 385 1 4605 292
Email: divekov@pbf.hr
Lab za opcu i anorg kemiju i elektroanalizu

Laboratorij za opću i anorgansku kemiju i elektroanalizu djeluje kao samostalna znanstveno-nastavna cjelina od osnutka Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta 1979. godine. U razdoblju od 1956. do 1979. godine činio je jedinstveni Zavod za opću i anorgansku kemiju Tehnološkog fakulteta.

Područje znanstveno-istraživačkog rada Laboratorija u prošlosti je bilo primarno vezano uz istraživanje ionskih interakcija i ravnoteža u vodenim otopinama, istraživanja elektrodnih procesa te primjenu elektrokemijskih analitičkih metoda. Važni rezultati postignuti su razvojem novih eksperimentalnih tehnika te analogne i digitalne elektrokemijske instrumentacije za primjenu u kemijskoj analizi te elektrokemijskim i spektroelektrokemijskim mjerenjima.

U posljednjih petnaestak godina znanstveno-istraživački rad Laboratorija primarno je vezan uz razvoj i primjenu elektrokemijskih senzora i biosenzora, pri čemu je u najnovije vrijeme težište postavljeno na razvoj nanostrukturiranih materijala za primjenu u biosenzorima, elektrokemijskoj katalizi i bioelektrokatalizi. Djelatnici Laboratorija značajne rezultate postigli su i u razvoju kemometričkih metoda rezolucije globalnih elektrokemijskih i spektroskopskih signala te primjeni tih metoda u analizi multikomponentnih sustava.

Djelatnici

Ime i prezime djelatnika Titula Funkcija
Damir Iveković dr.sc. redoviti profesor
Egon Rešetar mag. ing. asistent